Potřebujete poradit?
+420 778 738 745   (Po – Pá: 8 – 12; 13 – 16)


Jak vybrat ty správné dveře?

Při výběru dveří bychom si měli nejdříve promyslet, co vše musí naše dveře splňovat.

Jedním z důležitých dělících faktorů je výplň dveří. V tomto případě máme na výběr ze dvou možností, a to plné nebo dveře prosklené. Dveře plné nejčastěji volíme do místností, kde chceme mít soukromí, a naopak dveře prosklené volíme v případě, kdy chceme do místnosti vpustit více světla.

Jako další důležitý faktor při výběru dveří je povrch. Povrch dveří vybíráme především účelově a to tak, že levnější typ foliovaných dveří volíme do místností, kde nevyžadujeme vysokou odolnost proti poškrábání. Do místností, kde nám opravdu záleží na vzhledu a kvalitě udržitelnosti volíme dveře CPL neboli laminátový povrch. Tento povrch vyniká svou odolností a perfektním vzhledem, který dokonale imituje strukturu dřeva.

Posledním faktorem je strana, na kterou budeme dveře otevírat. Tudíž zda zvolíme pravé nebo levé dveře. Jak tuhle otázku vyřešit? Naprosto jednoduše. Důležitý je hlavně úhel otevření dveří, zda máme dostatek prostoru na pravé / levé straně a také docela často rozhoduje ruka, kterou máte tendenci otevřít. Pamatujte, že pravé dveře vám budou ubírat místo na pravé straně a levé dveře zase na levé straně.

Nenechte si proklouznout mezi prsty