Potřebujete poradit?
+420 778 738 745   (Po – Pá: 8 – 12; 13 – 16)

Vybíráme materiál na podlahu

Zařizujete nový byt nebo chystáte rozsáhlou rekonstrukci? Pak si možná pohráváte s myšlenkou o nové podlaze. Na trhu je široký výběr materiálového provedení, jak se rozhodnout, který je vhodný pro váš případ?

​Typy podlahových krytin

Materiálů pro výrobu podlahových krytin existuje celá řada. Podívejme se alespoň na několik z nich – dřevo, laminát, vinyl, korek nebo směs přírodních surovin.


​Dřevěné podlahy, parkety

Dřevěná podlaha vám vydrží opravdu dlouho. Věřte, že pokud zvolíte tento typ materiálu, nenajdete v žádné domácnosti vzhledem totožnou podlahu. Je to dáno tím, že každý strom je unikát a má jedinečné seskupení letokruhů, které ovlivňují výslednou vizáž.Laminátové podlahové krytiny

Laminátové podlahy vznikly v sedmdesátých letech a doposud mají širokou základnu příznivců. Jsou dostupné za přijatelné ceny a navíc v mnoha dekorech. Jejich plusem je také to, že nevyžadují náročnou údržbu.

                                                                


​Vinylová podlaha

Tento typ podlahové krytiny je nejen odolný, ale také měkký a teplý. Je dostupná i ve voděodolných variantách a nevyžaduje přílišnou péči.​Korkové podlahy

Věděli jste, že korek je nejlepším tepelným izolantem z přírodních materiálů?


Přírodní linoleum

Jste vyznavači EKO stylu? Pak je tento typ podlahy pro vás jako stvořený. Jde o směs lněného oleje, pryskyřice, dřevité moučky (ev. korkové drti) a vápence na jutové textilii. Jsou dostupné za přijatelné ceny a navíc v mnoha dekorech. Jejich plusem je také to, že nevyžadují náročnou údržbu.

Nenechte si proklouznout mezi prsty